poniedziałek, 2 czerwca 2014

Lea Garden

Ogarniają mnie osttanio jakieś depresyjne myśli. To chyba pogoda tak na mnie wpływa. Dwa osttanie tygodnie prawie ciagle lalo, dopiero wczoraj słońce zaświecilo z pelną moca. Dzisiaj znów zaczyna sie robić chłodniej, kiedy w końcu ten klimat się zmieni na lepsze? Nie ma co narzekać, najwyraźniej pora wracać do prawdziwego domu, zaznać prawdziwej zimy, gorącego lata i patrzeć na piękną burzę z okna swojego domu. Jak narazie szczęścia tego zazna babcia, która za 1,5 tygodnia wraca do Polski. Nici z roboty, popruło się wszytsko i koniec tej zabawy. A my jedziemy na cały weekend do pięknej Kornwalii. Dlatego też tak bardzo zalezy mi na pogodzie. Chociaż patrzac na codzienne prognozy z tamtego obszaru, nie możemy liczyć na więcej niż 15 stopni, a cudem będzie chociaz odrobina slońca. Totalny paradoks, najpiękniejsze rejony UK, cudowne plaże, przejrzysta woda i wieczne chmury połaczone z zimnem.
 Co do mojej pracy i poszukiwań. Nie mam do tego cierpliwości, totalne dno połaczone z otchłania. Jak nie ciapaty z seksualną ofertą, to jakieś sprzatanie za darmo, albo rozmowa przeprowadzona przez roztelepanego chłopaka na zastępstwie. A wisienką na torcie są wieczne telefony od aktualnego szefa i godzenie go z innymi pracownikami, bo on przeciez ma tylko mój numer (ironia). Bywały dni, kiedy musiałam przekazywać wiadomości od szefa do jednego z pracowników i na odwrót, bo nie wiedzieć czemu, szef nie chciał do niego zadzwonic bezpośrednio. Dodatkowo ciągle się ktoś zwalnia, a dwie osoby muszą wykonywac pracę przeznaczona na trzy osoby w podobnym czasie. A weź sie człowieku doproś o akcesoria potrzebne do ogarnięcia tak duzego sklepu. Mopy mają dwa msc, a powinny byc wymieniane co dwa tygodnie, scierek brak, papieru brak, płynów brak i czekamy na nie już drugi tydzień, a mopem przeznaczonym do toalet musimy też myć podłoge z kantynie;/. żenada!
 OK, ja już kończe i tak za tydzień więc nie będę się musiała tym martwić. A od lipca koniecznie zapisze na coś Domiśka, może basen, a może zajęcia ruchowe, zobaczymy.
Jak narazie zycie idzie w dobrym kierunku i nieługo może będę miała nie tylko lakiernika, blacharza i potrafiewszystko przy samochodach ale jeszcze Dęciarza:). Polecam gorąco od przyszłego roku, gdyby ktoś miał robotte przy samochodzie, doły do wypchnięcia , elementy do malowania, czy czystą blacharkę, to mój mężczyzna chętnie się tym zajmie. A dobry jest w swoim zawodzie bo w każdej robocie trzymają go na siłę, tylko on bidny ciagle szuka czegos lepszego:P.

A teraz nasze zdjęcia z ostatniej wycieczki do Ogrodów w miejscowości LEA. Podsumowanie: piękne miejsce dla miłosników rododendronów. Moja babcia była zachwycona i zdumiona tym, jak wielkie  mogą być okazy tej rośliny, ponieważ zawsze myślała, że to małe krzewiny, a tutaj były olbrzymie drzewa. Cena według nas zbyt wysoka (4.50f os), bo całość przeszliśmy w 40 minut, a z pospiechem P. raczej nie było szans na wygodny wypoczynek wsród roślin. Minusem tez było to, że miejsce jest idealne do zwiedzania w połowie maja, a  my zobaczyliśmy połowę drzew po przekwitanych. 
P.S Przy okazji tej wycieczki, stwierdziłam, ze mam cholernie fotogeniczną babcię.:)


2 komentarze:

  1. Ale zielono :) Super wycieczka, szkoda tylko ze z ta praca tak wszystko ciezko idzie. Nie wiem w jaki rejonie jestescie ale czy w waszej okolicy sa jakies fabryki? moze tam latwiej byloby o jakas prace.
    aga

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest mnóstwo fabryk i bez problemu bym dostała prace w jakimś magazynie albo fabryce, tylko pisałam kilka postów temu, ze nie chciałam iść na full timea przez agencje. To był mój swiadomy wybór, nie wyszło, trudno. MOże są osoby bardziej potrzebujące ode mnie, ja jestem w mega atrakcyjnej sytuacji, ze dochody Mojego partnera wystarczą nam na nomalne życie, a na nasze (moje i Domisia) skromne wydatki mam z benefitów. niskich bo niskich ale nam wystarcza:) Mieszkamy w East Midlands

    OdpowiedzUsuń

Prosze o pozostawienie opinii:)