poniedziałek, 9 grudnia 2013

Samo_się tydzień piąty: Pokaż kotku co masz w środku

Z wielu różnych przyczyn, nie udało mi się dodać relacji przez cały tydzień. Nie udalo mi się również przeprowadzić wielu, kreatywnych zabaw, zabrakło na to wszystko czasu. Ostatnio jesteśmy mocno zaganiani, a w najbliższej przyszłosci wcale nie będzie lepiej.
Zabawy które przeprowadziłam z Donkiem to:
1. Tunel z trzech pudeł, zakończony jego ukochanym domkiem. Tunel był zrobiony tylko na kilkanaście minut, ponieważ zajął nam miejsce w cąłym salonie,a  dodatkowo był mocno niestabilny. Kladlam go na krótszym boku, na dłuższym, a zabawa była przednia. dodałam tez przeszkody, które wcale nie zniechęciły młodego do zabawy.
2. Dwa zamykane pudełka, zabawki w srodku i wyciąganie. Raz jednej rzeczy, raz drugiej. Wkładanie do srodka, szukanie, jedzenie.

Miało być jeszcze poznawanie środków warzyw i owoców ale zwyczajnie nie doszło do skutku.

Co do całej spontanicznej reszty, Donuś nie potrzebował zachęty. Aktualnie znajduje sie na etapie otwierania wszystkiego co sie da, zaglądania do środka, oglądania zawartości. Ulubioną zabawa stało się wchodzenie pod krzesła, wygodne ułożenie ciała w pozycji plażowej i zabawa jakąs wybraną rzeczą.  Aha, fajne było też zaglądanie do maminej buzi i oglądanie jezyka oraz zębów.
radość w tunelu

z przeszkodami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prosze o pozostawienie opinii:)